przejdź do Sochaczew.pl
Sochaczew
229560 odwiedzin
ZWiK – Sochaczew przystąpił do wykonania renowacji kanałów kanalizacji sanitarnej

ZWiK – Sochaczew przystąpił do wykonania renowacji kanałów kanalizacji sanitarnej

 

Z dniem 9 lipca 2020 „ZWiK-Sochaczew” Sp. z o.o. przystąpił do „Bezwykopowej renowacji kanałów kanalizacji sanitarnej”. Z uwagi na położenie kanałów, oraz głębokość dochodzącą do 5,5 m zdecydowano o wykonaniu naprawy najbardziej awaryjnych odcinków kanalizacji sanitarnej zlokalizowanej w ulicy Senatorskiej na odcinku pomiędzy ul. Żeromskiego i Staszica, oraz wzdłuż bloku Al. 600-lecia 72, 72A metodą bezwykopową.

Bezwykopowa renowacja kanałów sanitarnych odbywa się bez naruszenia struktury nawierzchni poprzez włożenie do wnętrza kanału specjalnej wykładziny z włókna szklanego nasyconej żywicą poliestrową i utwardzanej promieniami ultrafioletowymi.

Zakres prac obejmuje renowację kanałów kanalizacji sanitarnej  dn 200-300 o łącznej długości 265 mb.  Prace prowadzone są na wysokości bloków Al. 600-lecia 72 i w ulicy Senatorskiej na odcinku pomiędzy ul. Żeromskiego a Staszica.

Po założeniu rękawów poprawiona zostanie przede wszystkim szczelność kolektorów głównych kanalizacji sanitarnej, wzmocniona zostaje konstrukcja a kanał ma lepsze parametry hydrauliczne.

Wykonawcą robót jest firma TERKAN Sp. z o.o., która dysponuje specjalistycznym sprzętem umożliwiającym wykonanie renowacji kanałów metodą bezwykopowa. Prace zostaną zakończone 21 lipca br.

 

A A A
16.07.2020
godz.14:45
 
kontakt