przejdź do Sochaczew.pl
189379 odwiedzin
ŚWIĘTO BZURY CZYSTA BZURA TO NASZA MISJA

 

 

 

W sobotę bawiliśmy się nad Bzurą

ZWiK – Sochaczew, jako główny działacz na rzecz ochrony rzeki Bzury był również obecny podczas obchodów Święta Bzury.

Podczas wspólnej zabawy można było dowiedzieć się, jak wykonać przyłącze kanalizacji sanitarnej, przyłącze wodociągowe oraz w jaki sposób ZWiK – Sochaczew oczyszcza ścieki oddając do rzeki czystą wodę.

Powodzeniem cieszyły się konkursy tematyczne, a wygrać można było piłki plażowe ZWiK z hasłem reklamowym „CZYSTA BZURA TO NASZA MISJA!”,

ZWiK przypomina - wykonując przyłącza kanalizacji sanitarnej skutecznie wspieramy działania na rzecz środowiska naturalnego. Wszystkie ścieki powinny trafić do Miejskiej Oczyszczalni Ścieków, która jako jedyna w aglomeracji spełnia zapisy kluczowej dyrektywy w zakresie oczyszczania ścieków.

Była również mowa o zakazanie odprowadzania wód opadowych do kanalizacji sanitarnej. Biorąc pod uwagę racjonalne gospodarowanie wodą, deszczówka powinna być zagospodarowania na terenie nieruchomości np. do podlewania roślinności.

Mówiliśmy też o tym, też, jak szkodzą Bzurze i całemu środowisku nielegalne, niezgodne z prawem  zrzuty ścieków do rowów, lasów i w inne przypadkowe miejsca. Naszą misją jest CZYSTA BZURA i ze wszech sił o to dbamy. Kondycja rzeki zależy jednak nie tylko od nas, ale  w dużej mierze od wszystkich, którzy produkują nieczystości – od systemu zbiorczej kanalizacji sanitarnej, prawidłowości jej użytkowania, od mieszkańców naszego miasta i miast, przez które Bzura przechodzi, a także uczciwości zakładów przemysłowych, nad nią położonych.

 


A A A
25.08.2019
godz.13:18
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość