przejdź do Sochaczew.pl
196585 odwiedzin
W trosce o środowisko „ZWiK – Sochaczew” zaprasza do korzystania z e-faktur. Ograniczenie do minimum drukowanych dokumentów ma zdecydowanie pozytywny wpływ na środowisko naturalne.

W trosce o środowisko

„ZWiK – Sochaczew” zaprasza do korzystania z e-faktur. Ograniczenie do minimum drukowanych dokumentów ma zdecydowanie pozytywny wpływ na środowisko naturalne.

 

W tym przypadku chodzi nie tylko o oszczędzanie papieru, a tym samym naszych lasów. Ważne jest też zużywanie drukarek, tonerów i wszystkiego tego, co niezbędne do wydruku. Są to elektrośmieci, które wciąż nastręczają ich użytkownikom wielu problemów. Sochaczewska Spółka wprowadza nowe technologie, by sprostać wymaganiom ochrony środowiska, ale też i po to, by ułatwić swym klientom kontakt i rozliczenia.

 

Bez gotówki

Od niedawna w kasie Spółki, przy ulicy Rozlazłowskiej 7, można dokonać wszelkich płatności przy pomocy karty. Coraz więcej osób korzysta z tego udogodnienia. To o wiele lepszy i bezpieczniejszy sposób płacenia, przy zachowaniu standardów ochrony własnej karty i PIN-u do niej. Jeśli nie płacimy przelewem bankowym, to uregulujemy zobowiązania finansowe bezpośrednio w kasie Spółki, posiadając jedynie kartę płatniczą.

Przypominamy też o wcześniej wprowadzonych wygodniejszych, nie wymagających tracenia cennego czasu, procedurach komunikowania się na linii klient – ZWiK.

 

Zdalny odczyt

Od kilku miesięcy u części klientów istnieje możliwość zdalnego odczytu wodomierzy, dzięki specjalnym nakładkom na te urządzenia. Dokonywany jest samochodem, w którym znajduje się urządzenie do odczytu i odpowiednie anteny. Samochód pracownika ZWiK po prostu przejeżdża obok, a urządzenie automatycznie pobiera dane z liczników. Dane przesyłane przez licznik są zaszyfrowane, podobnie jak dane bankowe, i służą tylko do wystawiania rachunków za dostawę wody i odprowadzenie ścieków.

 

SMS i faktury

W rejonach prowadzenia miesięcznych odczytów radiowych dla odbiorców posiadających zarejestrowane wodomierze na wodę bezpowrotnie zużytą (do podlewania ogródków) wraz z danymi odbiorcy (imię nazwisko, adres lub nr wodomierza do podlewania) w ostatnim tygodniu każdego miesiąca za pośrednictwem:

Informacja ta jest niezbędna dla potrzeb pomniejszenia ilości odprowadzanych ścieków o wodę bezpowrotnie zużytą.

E-faktura

W systemie tradycyjnym trzeba ją wydrukować, ostemplować, podpisać i oczywiście wysłać. Wszystko to generuje niepotrzebne koszty, na które ZWiK znalazł lekarstwo. W ofercie Spółki pojawiła się e-faktura. Klient otrzymuje mailem ten elektroniczny dokument. Łatwo jest opłacić go za pośrednictwem Internetu, a w większości banków tego typu usługi są bezpłatne.

Wysyłana jest na adres e-mail podany w oświadczeniu zawierającym zgodę na wystawianie i przesyłanie faktur w formie elektronicznej.

SMS

Swoim Klientom ZWiK oferuje także możliwość otrzymywania informacji za pomocą smsa. W ramach tej usługi  dowiemy się:

  • o awariach i pracach na sieci wodociągowej/kanalizacyjnej
  • przerwach w dostawie wody
  • o wystawieniu faktury VAT za usługi
  • o upływie terminu płatności faktury.

Potrzebne dokumenty

W celu podpisania oświadczenia zapraszamy do siedziby Spółki przy ulicy Rozlazłowskiej 7. Do otrzymywania e-faktur nie jest konieczna rejestracja i posiadanie konta w Elektronicznym Biurze Obsługi Klienta. Jednak zachęcamy do rejestracji w E-BOK, gdyż umożliwi to: wgląd w stan rozrachunków, historię odczytów, analizę zużyć w  punkcie poboru wody, a także możliwość zgłoszenia stanu wodomierza. 

 

Druki do pobrania na stronie ZWiK-Sochaczew

 „Zakład Wodociągów i Kanalizacji- Sochaczew” Sp. z o. o.  

ul. Rozlazłowska 7, 96-500 Sochaczew 

tel. 46 862-82-30; fax 22 112-12-40 

e-mail zwik@zwik.sochaczew.pl   

A A A
23.07.2019
godz.07:12
 
kontakt
imię i nazwisko
adres e-mail
wiadomość